Paski i pasma do naklejania boków wykańczanych płyt

Do produkcji pobiera się z magazynu całe rolki, zawiesza na odpowiednim stojaku, z którego rozwija się materiał i ostrożnie przycina na żądane formaty na normalnych nożycach i gilotynach stosowanych do krojenia forniru. Zarówno w czasie przykrawania, jak i dalszej obróbki należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić taśmy rozwijanej z rolki, jak i gotowych przykrojonych formatek. Materiał jest kruchy oraz łamliwy i łatwo ulega uszkodzeniu. Okleiny nabierają właściwych cech technicznych dopiero po naklejeniu lub naprasowaniu na podłoże. W podobnych warunkach przechowuje się paski i pasma obrzeżowe.

Paski i pasma do naklejania boków wykańczanych płyt. Płyty pokrywane fornirem muszą mieć boczne wąskie płaszczyzny oklejone takim samym fornirem albo listwami z drewna o tym samym kolorze lub zbliżonym do koloru forniru. Przy oklejaniu lub pokrywaniu płaszczyzn foliami i okleinami sztucznymi zachodzi konieczność oklejania bocznych wąskich płaszczyzn takim samym materiałem lub zbliżonym co do wzoru i barwy, jak i oklejone polszczyzny szerokie. W tym celu firmy produkujące folie i okleiny sztuczne produkują także analogiczne wzory pasm obrzeżowych, czy to w postaci odpowiedniej długości i szerokości pasków, czy też zwojów o długości do 350 m. Materiały te zostaną omówione na przykładzie produktów firmy Herberts. Firma ta dysponuje stosunkowo szerokim asortymentem pasków i pasm obrzeżowych, dostosowanych do różnych klejów, urządzeń i warunków klejenia. Wśród pasm lub pasków obrzeżowych Standopal wyróżnia się następujące rodzaje.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>