Pasma obrzeżowe Standoflex

Pasma obrzeżowe Standoflex plus są oparte na żywicy poliestrowej. Mają następujące wymiary: grubość 0,5 mm, szerokość od 18 do 28 mm, w odstopniowaniu co 1 mm oraz 16, 30, 35 i 45 mm. Długość zwoju wynosi 40-400 m. Wzory są różnobarwne oraz podobne do wzorów gatunków drewna. Połysk jest jedwabistomatowy. Naklejanie przebiega na automatycznych maszynach do oklejania wąskich płaszczyzn metodą zimno-gorącą przy użyciu normalnie do tego celu stosowanych klejów, najczęściej mocznikowych i melaminowych oraz topliwych. Metoda zimno-gorącego klejenia polega na tym, że na obrzeże nanosi się klej zimny, a sklejanie, tj. docisk i utwardzanie spoiny klejowej, odbywa się na gorąco. Pasmo obrzeżowe Standoflex plus może być także dostarczane z gotową naniesioną warstwą kleju topliwego. Wtedy odpada proces nanoszenia kleju, a naklejanie pasma można przeprowadzić również przy użyciu żelazka elektrycznego do prasowania, co jest szczególnie ważne dla małych warsztatów rzemieślniczych.

Pasma obrzeżowe Standotron są wyrabiane z mieszaniny żywic zwanych termoplastami i duroplastami. Wzory pasm mogą być dobrane zarówno do powierzchni oklejanych fornirem drewnianym, jak też i foliami z tworzyw sztucznych. Poza tym powierzchnie obrzeży mogą być lakierowane lub malowane w zależności od potrzeby, łub też bez żadnego wykończenia. Pasma Standotron odznaczają się porowatą strukturą. Wymiary pasm są następujące: grubość 0,4 mm, szerokość od 18 mm, w odstopniowaniu co 2 mm, długość w zwoju 100-350 m. Do naklejania można stosować wszystkie znane metody i urządzenia przy użyciu klejów topliwych oraz mocznikowych i poliwinylowych. Pasma Standotron są elastyczne, a więc dają się dokładnie obrabiać bez jakichkolwiek wyszczerbien i nie tępią narzędzi przy obróbce.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>