Warunki naprasowywania płyty

Z zakresu tego rodzaju folii firma Herberts rozporządza asortymentem dwóch folii pod nazwą Surfatex i Preglas. Su rfatex jest oparty na dość grubym nośniku w postaci papierowej taśmy przesyconej nienasyconą żywicą poliestrową z użyciem folii oddzielającej.

Preglas jest oparty na cienkim nośniku w postaci welonu z włókna szklanego przesyconego nienasyconą żywicą poliestrową z użyciem folii ochronnej. Użyte folie oddzielająca i ochronna zapobiegają sklejaniu, uszkadzaniu i osiadaniu kurzu na folii właściwej.

Produkt pod nazwą Surfatex może być dowolnego koloru i stanowić po naprasowaniu powłokę kryjącą, dawać imitację dowolnego gatunku drewna lub dowolną fakturę, zupełnie fantazyjną. Wykończenie zależy od użytej przekładki – może być gładkie z połyskiem, matowe z wyciśniętymi porami drewna itp.

Warunki naprasowywania są następujące: nacisk jednostkowy 8-12 kG/cm2 temperatura prasowania 150-170cC czas prasowania zależnie od temperatury wynosi: dla temp, 150°C 5 min dla temp. 160°C 2 min dla temp. 170°C 1,5 min

Naprasowane płyty z powłoka układa się pionowo jedna obok drugiej bez przekładek na okres 24 godz., po czym mogą. być poddane dalszej obróbce. Powłoka jest odporna na ścieranie, niewrażliwa na plamienie, a jednocześnie jest elastyczna, nie tępi narzędzi, poza tym jest łatwo zmywalna, trudno palna, odporna na wodę i środki myjqce stosowane w gospodarstwie domowym.

Półprodukt pod nazwq Preglas ma grubość ok, 0,4 mm i masę właściwg ok. 480 g/m2. Po naprasowaniu daje powłokę kryjącą (białą, popielatą i inne) lub przezroczystą. Powłoki przezroczyste stosuje się na powierzchnie fornirowane. Przy foliach przezroczystych po naprasowaniu całkowicie zanika struktura włókna szklanego, tak że utworzona powłoka robi wróżenie warstwy przezroczystego lakieru.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>